تبلیغات در گشت‌و‌گذار

قرارداد اجاره فضای تبلیغات در گشت‌و‌گذار کافه‌بازار

زمان خواندن 1 دقیقه

ماده ۱ . طرفین قرارداد

ماده ۲ . تعاریف و اصطلاحات

 • بازار : بستر کاربر محور ارائه‌دهندۀ خدمات میزبانی، جهت عرضۀ برنامه‌ها و یا محتواهای ابزارهای هوشمند از طریق برنامه موبایل «بازار» و سایت اینترنتی بازار به نشانی cafebazaar.ir است.
 • توسعه‌دهنده : طرف دوم این قرارداد است که قبلاً به موجب قرارداد عرضه برنامه و محتوای دیجیتالی، تحت عنوان توسعه‌دهنده، برنامه متعلق به خود را برای استفاده کاربران در بازار عرضه کرده است و مطابق این قرارداد خواستار استفاده از تبلیغات در گشت‌و‌گذار است.
 • برنامه : منظور نرم‌افزار و برنامه کاربردی (اپلیکیشن) متعلق به توسعه‌دهنده است که نمایش محتوای دیجیتالی مرتبط با آن، سفارش داده شده است.
 • بودجه : توسعه‌دهنده برای سفارش هر کمپین مبلغی را تحت عنوان « بودجه کل » تعیین و معادل آن را در حساب کاربری خود، به حساب کافه‌بازار واریز می‌نماید.
  تبصره ۱ : به سقف مبلغی که توسعه‌دهنده برای استفاده روزانه در نظر گرفته است، « بودجه روزانه » گفته می‌شود.
 • متوسط هزینهٔ اتمام نصب (Target Cost Per Install) : به میانگین قیمت تعیین شده توسط توسعه‌دهنده به ازاء هر بار نصب کامل برنامه از سوی کاربر گفته می‌شود.
 • کمپین : منظور عنوانی است که برای سفارش انتخاب می‌شود و ذیل آن ویژگی‌های سفارش، بودجه کل، بودجه روزانه، متوسط هزینه اتمام نصب، زمان آن کمپین و نوع تبلیغ مورد نظر تعیین می‌گردد.
 • نصب کامل : منظور اقدامی است که توسط کاربر در نتیجه نمایش محتوای دیجیتالی در بستر بازار انجام می‌شود و منجر به نصب برنامه می‌گردد.

تبصره ۲ : در صورتی‌که با فشار دادن گزینه نصب برنامه، برنامه عملاً نصب نگردد، فشار دادن مجدد گزینه (دکمه‌ی) نصب برنامه توسط کاربر یکسان، نصب برنامه مجدد تلقی نمی‌گردد.

 • برنامه ثالث (Third Party App) : برنامه‌ای است که توسط توسعه‌دهنده برای بررسی و ارزیابی محقق شدن نصب مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • حساب کاربری : حسابی است که با اختصاص نام و رمز عبور به توسعه‌دهنده تعلق گرفته است و طرف دوم توسط آن به پنل توسعه‌دهنده دسترسی خواهد داشت.
 • پنل توسعه‌دهنده : فضایی که کافه‌بازار به صورت برخط جهت بارگذاری برنامه و محتوا، مدارک شناسایی و سایر متعلقات در اختیار توسعه‌دهنده قرار می‌‌دهد و برخی اطلاعات مربوط به توسعه‌دهنده در آن نمایش داده می‌شود و راه ارتباط اصلی و رسمی کافه‌بازار و توسعه‌دهنده است.
 • تقلب : هرگونه اقدامی که جهت افزایش بازدید، به دست آوردن نصب غیرواقعی برنامه توسعه‌دهنده یا برنامه سایر توسعه‌دهندگان از جمله رقبا و … انجام شود. منظور از بازدید و نصب غیرواقعی، بازدید و نصب برنامه توسط ربات یا هر موجودی که هویت انسانی ندارد، است.
 • معیارها : عبارت است از معیارهای کیفی نمایش محتوای دیجیتالی از جمله کیفیت برنامه، ترجیح کاربر و میزان استقبال وی از برنامه و سایر ملاک‌ها از جمله قوانین انتشار برنامه‌ها که حسب تشخیص کافه‌بازار جهت نمایش محتوای دیجیتالی مدنظر قرار می‌گیرند. کافه‌بازار می‌تواند هر زمان، معیارهای مذکور را تغییر داده یا تعداد آن‌ها را کاهش یا افزایش دهد.
 • تبلیغات : در این قرارداد منظور تبلیغات در گشت‌و‌گذار است.
 • تبلیغات در گشت‌و‌گذار ( Discovery Ads ) : منظور فضای تبلیغات در گشت‌و‌گذار در برنامه بازار می‌باشد که شرایط استفاده از آن و قوانین و مقررات مربوطه به تفصیل در پنل توسعه‌دهنده بازار توضیح داده شده است.
 • صفحه جزئیات برنامه‌ها : صفحه‌ای که با کلیک روی آیکون هر اپلیکیشن در برنامه بازار نمایش داده می‌شود.
 • کاربر : فردی است که با ورود به صفحه‌ی جزئیات برنامه‌ها و یا سایر فضاهای مربوط به تبلیغات در گشت‌و‌گذار مخاطب محتوای دیجیتالی قرار می‌گیرد و امکان نصب برای برنامه برای وی فراهم می‌شود.
 • محتوای دیجیتالی : منظور محتوایی است که توسط طرف دوم به منظور نمایش در فضای تبلیغات در گشت‌و‌گذار کافه‌بازار مطابق با مفاد و شرایط این قرارداد انتخاب، ارسال و یا سفارش داده می‌شود.

ماده ۳. مدت قرارداد
قرارداد حاضر، به مدت یک سال از تاریخ امضای طرفین لازم‌الاجرا خواهد بود و در صورت عدم فسخ، به طور خودکار و به صورت سالانه تمدید خواهد شد.

ماده ۴. موضوع قرارداد
موضوع قرارداد عبارت است از اجاره فضای تبلیغاتی به طرف دوم در راستای نمایش محتوای دیجیتالی متعلق به طرف دوم در بخش تبلیغات در گشت‌و‌گذار مطابق با شروط ذیل و مفاد این قرارداد.

ماده ۵ . مبلغ قرارداد و نحوه پرداخت
۵.۱. بودجه کلی در ابتدای تعریف کمپین از سوی طرف دوم، از حساب کاربری وی کسر می‌گردد. مبلغ قرارداد به ازای هر بار نصب تعیین می‌شود.

۵.۲. در صورتی‌که برنامه از جمله برنامه‌هایی باشد که حسب تشخیص کافه‌بازار مطابق معیارها در بالاترین مرتبه قرار می‌گیرد، کافه‌بازار محتوای دیجیتالی را در لیستی در صفحه جزئیات برنامه‌ها یا دیگر فضاهای تبلیغات در گشت‌وگذار نمایش می‌دهد و هرگاه نصبی صورت بگیرد، هزینه آن نص ب از بودجه طرف دوم کسر می‌شود.

۵.۳. کافه‌بازار تلاش متعارف خو د را به کار می‌گیرد تا قیمت هر نصب در کمپین معادل متوسط هزینهٔ اتمام نصب شود. با این توضیح که قیمت هر نصب در طول کمپین ممکن است کمتر، مساوی یا بیشتر از متوسط هزینهٔ اتمام نصب باشد و توسعه‌دهنده حق هیچگونه اعتراضی در این خصوص ندارد.

۵.۴. طرف دوم می‌تواند در صورتی‌که پس از توقف کمپین از سوی وی یا اتمام مدت کمپین، مبلغی از بودجه، مازاد بر مبلغ قابل پرداخت به عنوان مبلغ قرارداد، باقی مانده باشد نسبت به استرداد آن تا سه روز کاری پس از توقف کمپین یا اتمام مدت کمپین اقدام نماید. کافه‌بازار همواره حق ممانعت از استرداد بودجه را از تاریخ مذکور تا سه روز کاری برای خود محفوظ نگه می‌دارد.

۵.۵. کافه‌بازار می‌تواند هر زمان که به تشخیص کافه‌بازار، بودجه برای پرداخت مبالغ آتی قرارداد کافی نباشد، نمایش محتوای دیجیتالی را معلق یا متوقف نماید.

۵.۶. براساس مقررات قانون مالیات بر ارزش افزوده، کافه‌بازار نه درصد از مبلغ قرارداد را به منظور پرداخت به مراجع ذی‌ربط، علاوه بر مبلغ قرارداد، از بودجه کسر می‌نماید، بدیهی است که در صورت تغییر نرخ مالیات و عوارض ارزش افزوده در سال های آتی، نرخ مذکور مطابق با قوانین جدیدالتصویب از بودجه کسر خواهد شد.

۵.۷. معیار محاسبه تعداد نصب‌ها و کسر مبلغ قرارداد از بودجه، آماری است که توسط کافه‌بازار به توسعه‌دهنده ارائه می‌شود. توسعه‌دهنده می‌تواند مدارک حاکی از محاسبه نادرست تعداد نصب‌ها یا متقلبانه بودن نصب‌ها را که از طریق برنامه ثالث تحصیل نموده است به کافه‌بازار ارائه نماید. کافه‌بازار پس از بررسی این مدارک، به نحو مقتضی و صلاحدید خود تصمیم خواهد گرفت.

ماده ۶. حقوق و تعهدات کافه‌بازار
۶.۱. کافه‌بازار پس از بررسی درخواست طرف دوم، در صورت مطابقت نمایش محتوای دیجیتالی با قوانین موضوعه کشور، قوانین انتشار برنامه‌ها، معیارها و نیز رعایت سایر مفاد و شرایط این قرارداد از جمله تعهد موضوع ماده ۵ از سوی طرف دوم، محتوای دیجیتالی را در بخش صفحه جزئیات برنامه‌ها و یا هر یک از بخش‌های مربوط به تبلیغات در گشت‌و‌گذار مطابق با شرایط ذیل نمایش خواهد داد:

۶.۱.۱. همواره اولویت نمایش با محتوایی است که با قوانین، معیارها و مفاد و شرایط این قرارداد مطابقت دارد.

تبصره ۱ : میزان نمایش محتوای دیجیتالی برای کاربران بر اساس معیارها تعیین می‌شود، لذا مطابقت نمایش محتوای دیجیتالی با مفاد و شرایط این قرارداد لزوماً متضمن تعهد به نمایش محتوای دیجیتال برای صد در صد کاربران نیست.

تبصره ۲ : مفاد قوانین انتشار برنامه‌ها جزو پیوسته و جدایی‌ناپذیر این قرارداد است به نحوی که پذیرش این قرارداد توسط طرف دوم به منزله تعهد به مفاد قوانین انتشار برنامه است.

تبصره ۳ : با توجه به اینکه ماهیت این قرارداد مبتنی بر رقابت بین توسعه‌دهندگان است؛ همواره محتوای دیجیتالی‌ای نمایش داده می‌شود که با قوانین، معیارها و مفاد و شرایط این قرارداد مطابقت دارد.

۶.۲. کافه‌بازار تعهدی به حصول نتیجه یا نتایج مورد نظر طرف دوم از جمله تعداد نصب مورد نظر طرف دوم ندارد. لذا طرف دوم با پذیرش این قرارداد، شخصاً مسئولیت عدم انتفاع مطلوب از موضوع این قرارداد یا ورود لطمه به اعتبار و شهرت خود را بر عهده خواهد داشت.

۶.۳. کافه ‌ بازار می تواند نسبت به افزودن قابلیت یا قابلیت‌های جدید به کمپین به صورت آزمایشی اقدام نماید. طرف دوم متعهد است مادامی که قابلیت یا قابلیت‌های جدید توسط کافه‌بازار به عموم معرفی نشده است، آن‌ها را به عنوان «اطلاعات محرمانه» حفظ نماید.

۶. ۴ . کافه‌بازار هر زمان در طول مدت قرارداد، می‌تواند با استناد مفاد ماده ۱۲، نمایش محتوای دیجیتالی موضوع این قرارداد را رأساً معلق یا متوقف نماید.

ماده ۷. تعهدات طرف دوم
۷.۱. طرف دوم تأیید و تصدیق می‌نماید که مالک کلیه حقوق مادی و معنوی مرتبط با برنامه یا دارای مجوز قانونی بهره‌برداری از حقوق مادی و معنوی مرتبط با برنامه است و برنامه، نمایش محتوای دیجیتالی و کسب و کار وی متضمن نقض حقوق مادی و معنوی اشخاص ثالث یا در تعارض با موازین و مقررات قانونی و تعهدات قراردادی دیگر وی نبوده و متعهد است کافه‌بازار را در برابر هرگونه ادعا، اعتراض، دعوای حقوقی و شکایت کیفری اشخاص ثالث، مراجع ذی ربط و طرف‌های قراردادی خود مصون نگه دارد. در هر حال کلیه مسئولیت‌های قانونی اعم از حقوقی و کیفری و قر اردادی ناشی از نمایش محتوای دیجیتال بر عهده طرف دوم است.

۷.۲. طرف دوم متعهد است اسناد، مدارک، داده‌ها، مکاتبات اعم از شفاهی و کتبی، طرح‌ها، گزارش‌ها، اطلاعات ذیل کمپین، آمارهای مرتبط با نمایش محتوای دیجیتالی و به طور کلی هر گونه اطلاعات صرفنظر از فرم فیزیکی یا غیرفیزیکی آن‌ها (« اطلاعات محرمانه ») را که به نحو مستقیم یا غیرمستقیم در اثر اجرای این قرارداد از آن مطلع شده و یا به هر نحوی از انحاء بدان دسترسی پیدا کرده است، تا پنج سال پس از پایان، فسخ، انفساخ یا اقاله قرارداد حاضر، کاملاً محرمانه حفظ نموده و از استفاده و افشای آن‌ها در راستای منافع خود و اشخاص ثالث خودداری نماید و اقدامات لازم را جهت جلوگیری از دسترسی، استفاده یا افشای این اطلاعات به‌عمل آورد. در غیر این‌صورت مکلف به جبران خسارات وارده طبق نظر غیرقابل اعتراض کافه‌بازار است و کافه‌بازار حق اقامه هرگونه دعوای حقوقی و کیفری را حتی پس از انقضای مدت این قرارداد برای خود محفوظ نگه می‌دارد. طرفین ضمن عقد خارج لازم توافق نمودند که این بند حتی پس از پایان، فسخ، انفساخ یا اقاله قرارداد حاضر نیز لازم‌الاجرا باقی خواهد ماند.

تبصره : در صورت درخواست کافه‌بازار، طرف دوم می‌بایست فوراً نسبت به معدوم‌سازی کامل و بدون قابلیت بازیابی یا بازگرداندن کلیه اطلاعات محرمانه به کافه‌بازار اقدام نماید و یا حسب مورد مطابق روشی که کافه‌بازار تعیین خواهد کرد اقدامات لازم را به‌عمل آورد.

ماده ۸. امنیت اطلاعات
یکی از اولویت‌های اصلی کافه‌بازار محافظت از داده‌ها و اطلاعات توسعه‌دهندگان و جلوگیری از دسترسی‌های غیرمجاز به آن‌هاست. علی‌رغم تمام رویه‌های ایمنی که کافه‌بازار مطابق با قانون به هنگام انجام موضوع قرارداد اتخاذ کرده است، طرف دوم تأیید و تصدیق می‌نماید که کافه‌بازار مسئولیتی در قبال نقص و عدم کارایی تدابیر امنیتی و فناوری‌های مرتبط نخواهد داشت. بنابراین مقتضی است طرف دوم :

 • از اطلاعات حساب کاربری خود محافظت کرده و آن‌ها را در اختیار اشخاص ثالث قرار ندهد. در غیر این‌صورت مسئولیت هرگونه سوء استفاده از اطلاعات حساب کاربری طرف دوم بر عهدۀ وی خواهد بود و کافه‌بازار هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.
 • رمز عبوری را انتخاب نماید که حتی‌الامکان برای دیگران غیرقابل حدس باشد،
 • پیش از واگذاری پست الکترونیکی (ایمیل)، شماره تلفن و سایر طرق ارتباطی که با آن حساب کاربری ایجاد شده است، هرگونه تغییر در مالکیت را به کافه‌بازار اطلاع دهد. در غیر این‌صورت و در موارد دسترسی اشخاص ثالث (از جمله و بدون قید محدودیت نماینده یا نمایندگان (طرف دوم ) به رمز عبور طرف دوم، تمامی مسئولیت هرگونه استفاده یا سوءاستفاده از حساب کاربری طرف دوم به عهدۀ شخص طرف دوم است و کافه‌بازار هیچگونه مسئولیتی در این مورد ندارد.

ماده ۹. پشتیبانی
توسعه‌دهنده می‌تواند مشکلات و مسائل فنی مرتبط با موضوع این قرارداد را از طریق نشانی الکترونیکی developers@cafebazaar.ir مطرح نماید و کافه‌بازار به نحو مقتضی در این خصوص، پاسخگو خواهد بود.

ماده ۱۰ . فورس ماژور
۱۰.۱. فورس ماژور عبارت است از وقوع هرگونه حادثه خارجی غیرقابل کنترل، غیرقابل دفع و غیرقابل پیش‌بینی که مستند به عمل هیچ یک از طرف‌های قرارداد نباشد از جمله بدون قید محدودیت مشکلات مربوط به سرور و زیرساخت، قطعی و اختلال در اینترنت و خدمات انفورماتیک کشور و یا اختلالات و خسارات ناشی از نقص فناوری‌های امنیتی، سیل، زلزله، آتش‌سوزی، جنگ و دیگر حوادث طبیعی خارج از کنترل که موجب توقف در اجرای قرارداد گردد یا انجام موضوع قرارداد را به تأخیر اندازد. در صورت حدوث فورس ماژور برای هر یک از طرف‌ها، مراتب مزبور باید ظرف مدت حداکثر پنج روز از تاریخ وقوع فورس ماژور کتباً به طرف‌های دیگر اطلاع داده شود. در حالت فورس ماژور هیچ یک از طرفین حق هیچگونه ادعایی نسبت به یکدیگر نخواهند داشت. در صورت عدم اعلام ظرف مهلت تعیین شده کلیه مسئولیت‌ها و جبران هزینه‌ها و خسارات وارده به طرف‌های دیگر بر عهده متخلف از مفاد این ماده است. همچنین در طول مدت تعذر، طرفین موظفند حداکثر تلاش خود را جهت حفظ اقدامات انجام شده و مدارک تولید شده به بهترین نحو مطلوب و با کمترین تأخیر به‌عمل آورند.

۱۰.۲. تصویب قوانین و افزایش قیمت‌ها یا سطح دستمزدها، تورّم، تغییر برابری نرخ ارزها، محدویت‌های ناشی از شیوع بیماری‌های واگیردار و موارد دیگری از این قبیل تحت هیچ عنوان جزو موارد فورس ماژور محسوب نخواهد شد.

۱۰. ۳ . چنانچه مدت فورس ماژور از یک سوم مدت قرارداد حاضر بیشتر شود و یا اجرای قرارداد را به طور کلی غیرممکن سازد، هریک از طرفین می‌تواند قرارداد را فسخ نماید.

ماده ۱۱ . جبران خسارات
چنانچه توسعه‌دهنده به تشخیص کافه‌بازار مرتکب نقض تعهدات خود به موجب این قرارداد شده یا خلاف اظهارات و تاییدات توسعه‌دهنده مشخص گردد یا در هر زمانی مشخص گردد توسعه‌دهنده به نحو مستقیم یا غیرمستقیم مرتکب تقلب شده است، توسعه‌دهنده مکلف به جبران خسارات وارده طبق نظر غیرقابل اعتراض کافه‌بازار است و کافه‌بازار حق اقامه هرگونه دعوای حقوقی و کیفری را حتی پس از انقضای مدت این قرارداد برای خود محفوظ نگه می‌دارد. هرگونه اعتراضی از سوی توسعه‌دهنده در این خصوص یا در خصوص سایر موارد مندرج در این قرارداد، بی‌اثر خواهد بود.

ماده ۱۲. تعلیق و توقف نمایش محتوای دیجیتالی و ویرایش سفارش
۱۲.۱. طرف دوم با پذیرش این قرارداد تأیید و تصدیق می‌نماید که کافه‌بازار می‌تواند هر زمان حسب صلاحدید خود، به هر دلیلی از جمله بدون قید انحصار در موارد ذیل این بند، نمایش محتوای دیجیتالی را معلق یا به طور کلی متوقف نماید و یا قرارداد را به طور یک‌طرفه فسخ نماید، طرف دوم حق هرگونه اعتراض را در این خصوص از خود سلب و ساقط نمود. بدیهی است کلیه حقوق و تعهدات طرفین به موجب این قرارداد تا تاریخ تعلیق یا توقف به قوت خود باقی است.

۱۲.۱.۱. اتمام یا عدم تکافوی بودجه توسعه‌دهنده،

۱۲.۱.۲. مغایرت نمایش محتوای دیجیتالی با معیارها، قوانین و مقررات موضوعه کشور یا قوانین انتشار برنامه‌ها،

۱۲.۱.۳. نقض هر یک از تعهدات مندرج در این قرارداد.

تبصره : تعلیق یا توقف نمایش محتوای دیجیتالی به منزله انصراف کافه‌بازار از مطالبه خسارات و حسب مورد اقامه دعوای حقوقی یا کیفری و سایر حقوق به موجب قانون و این قرارداد نبوده و امکان مطالبه کلیه خسارات وارده به کافه‌بازار به قوت خود باقی است.

۱۲.۲. توسعه‌دهنده می تواند هر زمان نسبت به ویرایش کمپین و یا توقف کمپین از طریق حساب کاربری اقدام نماید.

ماده ۱۳. تغییرات و اصلاحات
بازار مخیر است هر زمان حسب صلاحدید خود، نسبت به هرگونه اصلاح یا تغییر در مفاد این قرارداد اقدام نموده و از طریق حساب کاربری به اطلاع توسعه‌دهنده برساند. مادامی که توسعه‌دهنده موافقت خود را با اصلاحات یا تغییرات اعلام ننماید، کافه‌بازار می‌تواند نمایش محتوای دیجیتالی و دسترسی توسعه‌دهنده به امکانات ویرایش یا افزودن کمپین را متوقف نماید. در این‌صورت توسعه‌دهنده صرفاً امکان دسترسی به گزارش‌های کمپین های گذشته و موجود خود را خواهد داشت.

ماده ۱۴ . اقامتگاه قانونی و مکاتبات
اقامتگاه قانونی و سایر راه‌های ارتباطی (از جمله نشانی پستی، ایمیل و غیره ) همان است كه در مواد ۱ و ۹ قرارداد درج گردیده است. در صورتی‌كه توسعه‌دهنده اقامتگاه قانونی یا سایر راه‌های ارتباطی (از جمله نشانی پستی، ایمیل و غیره) خود را تغییر دهد، باید تغییر یا تغییرات به‌عمل آمده را به کافه‌بازار اطلاع دهد و تا وقتی كه تغییر یا تغییرات به‌عمل آمده به کافه‌بازار اعلام نشده است، کلیه مكاتبات صرفنظر از نوع آن‌ها به نشانی قبلی (اعم از پستی، ایمیلی و غیره) ارسال و دریافت شده تلقی می‌گردد، مگر در مواردی که قوانین لازم‌الاجراء صرفاً روش یا روش‌های معینی را مجاز دانسته باشند.

ماده ۱۵ . قانون حاکم و مراجع حل اختلاف
۱۵.۱. قانون حاکم بر روابط طرف‌ها قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

۱۵.۲. کلیهٔ اختلافات و دعاوی ناشی از این قرارداد و یا راجع به آن از جمله انعقاد، اعتبار، فسخ، نقض، تفسیر یا اجرای آن در ابتدا از طریق صلح و سازش فصل خواهد شد. چنانچه اختلافات مزبور ظرف مدت یک ماه از تاریخ ابلاغ اعلامیهٔ حدوث اختلاف از این طریق حل و فصل نگردد این امر به مرکز داوری اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران ارجاع می‌گردد که مطابق با قانون اساسنامه و آیین داوری آن مرکز با رأی یک نفر داور به صورت قطعی و لازم‌الاجراء حل و فصل گردد. داور علاوه بر مقررات حاکم، عرف تجاری ذی‌ربط را نیز مراعات خواهد نمود.ابلاغ رأی داوری از طریق پست سفارشی خواهد بود. طرفین ضمن عقد خارج لازم توافق نمودند که شرط داوری حاضر، موافقتنامه‌ای مستقل از قرارداد اصلی تلقی می‌شود و و حتی پس از پایان، فسخ، انفساخ یا اقاله قرارداد حاضر نیز حال لازم الاجراء است.

تبصره ۱ : طرفین می‌توانند در هر زمان با تنظیم الحاقیه و یا متمم نسبت به تعیین داور، مرجع داوری و نیز نحوه رسیدگی متفاوتی تراضی نموده و مطابق آن اقدام نمایند.

تبصره ۲ : طریقه ابلاغ رأی داوری از طریق ارسال با پست سفارشی دو قبضه است.

ماده۱۶. نسخ قرارداد
این قرارداد در ۱۶ ماده و تبصره‌های آن در شهر تهران فی‌مابین طرفین مذکور در ماده ۱ وفق مقررات مواد ۱۰ و ۲۱۹ قانون مدنی جمهوری اسلامی ایران و سایر مقررات مربوطه موضوعه ایران منعقد گردید و لازم‌الاتباع می‌باشد و جز در موارد مصرح در این قرارداد یا قانون غیرقابل فسخ است.

قرارداد اجاره فضای تبلیغات در گشت‌و‌گذار کافه‌بازار

زمان خواندن 1 دقیقه

ماده ۱ . طرفین قرارداد

ماده ۲ . تعاریف و اصطلاحات

 • بازار : بستر کاربر محور ارائه‌دهندۀ خدمات میزبانی، جهت عرضۀ برنامه‌ها و یا محتواهای ابزارهای هوشمند از طریق برنامه موبایل «بازار» و سایت اینترنتی بازار به نشانی cafebazaar.ir است.
 • توسعه‌دهنده : طرف دوم این قرارداد است که قبلاً به موجب قرارداد عرضه برنامه و محتوای دیجیتالی، تحت عنوان توسعه‌دهنده، برنامه متعلق به خود را برای استفاده کاربران در بازار عرضه کرده است و مطابق این قرارداد خواستار استفاده از تبلیغات در گشت‌و‌گذار است.
 • برنامه : منظور نرم‌افزار و برنامه کاربردی (اپلیکیشن) متعلق به توسعه‌دهنده است که نمایش محتوای دیجیتالی مرتبط با آن، سفارش داده شده است.
 • بودجه : توسعه‌دهنده برای سفارش هر کمپین مبلغی را تحت عنوان « بودجه کل » تعیین و معادل آن را در حساب کاربری خود، به حساب کافه‌بازار واریز می‌نماید.
  تبصره ۱ : به سقف مبلغی که توسعه‌دهنده برای استفاده روزانه در نظر گرفته است، « بودجه روزانه » گفته می‌شود.
 • متوسط هزینهٔ اتمام نصب (Target Cost Per Install) : به میانگین قیمت تعیین شده توسط توسعه‌دهنده به ازاء هر بار نصب کامل برنامه از سوی کاربر گفته می‌شود.
 • کمپین : منظور عنوانی است که برای سفارش انتخاب می‌شود و ذیل آن ویژگی‌های سفارش، بودجه کل، بودجه روزانه، متوسط هزینه اتمام نصب، زمان آن کمپین و نوع تبلیغ مورد نظر تعیین می‌گردد.
 • نصب کامل : منظور اقدامی است که توسط کاربر در نتیجه نمایش محتوای دیجیتالی در بستر بازار انجام می‌شود و منجر به نصب برنامه می‌گردد.

تبصره ۲ : در صورتی‌که با فشار دادن گزینه نصب برنامه، برنامه عملاً نصب نگردد، فشار دادن مجدد گزینه (دکمه‌ی) نصب برنامه توسط کاربر یکسان، نصب برنامه مجدد تلقی نمی‌گردد.

 • برنامه ثالث (Third Party App) : برنامه‌ای است که توسط توسعه‌دهنده برای بررسی و ارزیابی محقق شدن نصب مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • حساب کاربری : حسابی است که با اختصاص نام و رمز عبور به توسعه‌دهنده تعلق گرفته است و طرف دوم توسط آن به پنل توسعه‌دهنده دسترسی خواهد داشت.
 • پنل توسعه‌دهنده : فضایی که کافه‌بازار به صورت برخط جهت بارگذاری برنامه و محتوا، مدارک شناسایی و سایر متعلقات در اختیار توسعه‌دهنده قرار می‌‌دهد و برخی اطلاعات مربوط به توسعه‌دهنده در آن نمایش داده می‌شود و راه ارتباط اصلی و رسمی کافه‌بازار و توسعه‌دهنده است.
 • تقلب : هرگونه اقدامی که جهت افزایش بازدید، به دست آوردن نصب غیرواقعی برنامه توسعه‌دهنده یا برنامه سایر توسعه‌دهندگان از جمله رقبا و … انجام شود. منظور از بازدید و نصب غیرواقعی، بازدید و نصب برنامه توسط ربات یا هر موجودی که هویت انسانی ندارد، است.
 • معیارها : عبارت است از معیارهای کیفی نمایش محتوای دیجیتالی از جمله کیفیت برنامه، ترجیح کاربر و میزان استقبال وی از برنامه و سایر ملاک‌ها از جمله قوانین انتشار برنامه‌ها که حسب تشخیص کافه‌بازار جهت نمایش محتوای دیجیتالی مدنظر قرار می‌گیرند. کافه‌بازار می‌تواند هر زمان، معیارهای مذکور را تغییر داده یا تعداد آن‌ها را کاهش یا افزایش دهد.
 • تبلیغات : در این قرارداد منظور تبلیغات در گشت‌و‌گذار است.
 • تبلیغات در گشت‌و‌گذار ( Discovery Ads ) : منظور فضای تبلیغات در گشت‌و‌گذار در برنامه بازار می‌باشد که شرایط استفاده از آن و قوانین و مقررات مربوطه به تفصیل در پنل توسعه‌دهنده بازار توضیح داده شده است.
 • صفحه جزئیات برنامه‌ها : صفحه‌ای که با کلیک روی آیکون هر اپلیکیشن در برنامه بازار نمایش داده می‌شود.
 • کاربر : فردی است که با ورود به صفحه‌ی جزئیات برنامه‌ها و یا سایر فضاهای مربوط به تبلیغات در گشت‌و‌گذار مخاطب محتوای دیجیتالی قرار می‌گیرد و امکان نصب برای برنامه برای وی فراهم می‌شود.
 • محتوای دیجیتالی : منظور محتوایی است که توسط طرف دوم به منظور نمایش در فضای تبلیغات در گشت‌و‌گذار کافه‌بازار مطابق با مفاد و شرایط این قرارداد انتخاب، ارسال و یا سفارش داده می‌شود.

ماده ۳. مدت قرارداد
قرارداد حاضر، به مدت یک سال از تاریخ امضای طرفین لازم‌الاجرا خواهد بود و در صورت عدم فسخ، به طور خودکار و به صورت سالانه تمدید خواهد شد.

ماده ۴. موضوع قرارداد
موضوع قرارداد عبارت است از اجاره فضای تبلیغاتی به طرف دوم در راستای نمایش محتوای دیجیتالی متعلق به طرف دوم در بخش تبلیغات در گشت‌و‌گذار مطابق با شروط ذیل و مفاد این قرارداد.

ماده ۵ . مبلغ قرارداد و نحوه پرداخت
۵.۱. بودجه کلی در ابتدای تعریف کمپین از سوی طرف دوم، از حساب کاربری وی کسر می‌گردد. مبلغ قرارداد به ازای هر بار نصب تعیین می‌شود.

۵.۲. در صورتی‌که برنامه از جمله برنامه‌هایی باشد که حسب تشخیص کافه‌بازار مطابق معیارها در بالاترین مرتبه قرار می‌گیرد، کافه‌بازار محتوای دیجیتالی را در لیستی در صفحه جزئیات برنامه‌ها یا دیگر فضاهای تبلیغات در گشت‌وگذار نمایش می‌دهد و هرگاه نصبی صورت بگیرد، هزینه آن نص ب از بودجه طرف دوم کسر می‌شود.

۵.۳. کافه‌بازار تلاش متعارف خو د را به کار می‌گیرد تا قیمت هر نصب در کمپین معادل متوسط هزینهٔ اتمام نصب شود. با این توضیح که قیمت هر نصب در طول کمپین ممکن است کمتر، مساوی یا بیشتر از متوسط هزینهٔ اتمام نصب باشد و توسعه‌دهنده حق هیچگونه اعتراضی در این خصوص ندارد.

۵.۴. طرف دوم می‌تواند در صورتی‌که پس از توقف کمپین از سوی وی یا اتمام مدت کمپین، مبلغی از بودجه، مازاد بر مبلغ قابل پرداخت به عنوان مبلغ قرارداد، باقی مانده باشد نسبت به استرداد آن تا سه روز کاری پس از توقف کمپین یا اتمام مدت کمپین اقدام نماید. کافه‌بازار همواره حق ممانعت از استرداد بودجه را از تاریخ مذکور تا سه روز کاری برای خود محفوظ نگه می‌دارد.

۵.۵. کافه‌بازار می‌تواند هر زمان که به تشخیص کافه‌بازار، بودجه برای پرداخت مبالغ آتی قرارداد کافی نباشد، نمایش محتوای دیجیتالی را معلق یا متوقف نماید.

۵.۶. براساس مقررات قانون مالیات بر ارزش افزوده، کافه‌بازار نه درصد از مبلغ قرارداد را به منظور پرداخت به مراجع ذی‌ربط، علاوه بر مبلغ قرارداد، از بودجه کسر می‌نماید، بدیهی است که در صورت تغییر نرخ مالیات و عوارض ارزش افزوده در سال های آتی، نرخ مذکور مطابق با قوانین جدیدالتصویب از بودجه کسر خواهد شد.

۵.۷. معیار محاسبه تعداد نصب‌ها و کسر مبلغ قرارداد از بودجه، آماری است که توسط کافه‌بازار به توسعه‌دهنده ارائه می‌شود. توسعه‌دهنده می‌تواند مدارک حاکی از محاسبه نادرست تعداد نصب‌ها یا متقلبانه بودن نصب‌ها را که از طریق برنامه ثالث تحصیل نموده است به کافه‌بازار ارائه نماید. کافه‌بازار پس از بررسی این مدارک، به نحو مقتضی و صلاحدید خود تصمیم خواهد گرفت.

ماده ۶. حقوق و تعهدات کافه‌بازار
۶.۱. کافه‌بازار پس از بررسی درخواست طرف دوم، در صورت مطابقت نمایش محتوای دیجیتالی با قوانین موضوعه کشور، قوانین انتشار برنامه‌ها، معیارها و نیز رعایت سایر مفاد و شرایط این قرارداد از جمله تعهد موضوع ماده ۵ از سوی طرف دوم، محتوای دیجیتالی را در بخش صفحه جزئیات برنامه‌ها و یا هر یک از بخش‌های مربوط به تبلیغات در گشت‌و‌گذار مطابق با شرایط ذیل نمایش خواهد داد:

۶.۱.۱. همواره اولویت نمایش با محتوایی است که با قوانین، معیارها و مفاد و شرایط این قرارداد مطابقت دارد.

تبصره ۱ : میزان نمایش محتوای دیجیتالی برای کاربران بر اساس معیارها تعیین می‌شود، لذا مطابقت نمایش محتوای دیجیتالی با مفاد و شرایط این قرارداد لزوماً متضمن تعهد به نمایش محتوای دیجیتال برای صد در صد کاربران نیست.

تبصره ۲ : مفاد قوانین انتشار برنامه‌ها جزو پیوسته و جدایی‌ناپذیر این قرارداد است به نحوی که پذیرش این قرارداد توسط طرف دوم به منزله تعهد به مفاد قوانین انتشار برنامه است.

تبصره ۳ : با توجه به اینکه ماهیت این قرارداد مبتنی بر رقابت بین توسعه‌دهندگان است؛ همواره محتوای دیجیتالی‌ای نمایش داده می‌شود که با قوانین، معیارها و مفاد و شرایط این قرارداد مطابقت دارد.

۶.۲. کافه‌بازار تعهدی به حصول نتیجه یا نتایج مورد نظر طرف دوم از جمله تعداد نصب مورد نظر طرف دوم ندارد. لذا طرف دوم با پذیرش این قرارداد، شخصاً مسئولیت عدم انتفاع مطلوب از موضوع این قرارداد یا ورود لطمه به اعتبار و شهرت خود را بر عهده خواهد داشت.

۶.۳. کافه ‌ بازار می تواند نسبت به افزودن قابلیت یا قابلیت‌های جدید به کمپین به صورت آزمایشی اقدام نماید. طرف دوم متعهد است مادامی که قابلیت یا قابلیت‌های جدید توسط کافه‌بازار به عموم معرفی نشده است، آن‌ها را به عنوان «اطلاعات محرمانه» حفظ نماید.

۶. ۴ . کافه‌بازار هر زمان در طول مدت قرارداد، می‌تواند با استناد مفاد ماده ۱۲، نمایش محتوای دیجیتالی موضوع این قرارداد را رأساً معلق یا متوقف نماید.

ماده ۷. تعهدات طرف دوم
۷.۱. طرف دوم تأیید و تصدیق می‌نماید که مالک کلیه حقوق مادی و معنوی مرتبط با برنامه یا دارای مجوز قانونی بهره‌برداری از حقوق مادی و معنوی مرتبط با برنامه است و برنامه، نمایش محتوای دیجیتالی و کسب و کار وی متضمن نقض حقوق مادی و معنوی اشخاص ثالث یا در تعارض با موازین و مقررات قانونی و تعهدات قراردادی دیگر وی نبوده و متعهد است کافه‌بازار را در برابر هرگونه ادعا، اعتراض، دعوای حقوقی و شکایت کیفری اشخاص ثالث، مراجع ذی ربط و طرف‌های قراردادی خود مصون نگه دارد. در هر حال کلیه مسئولیت‌های قانونی اعم از حقوقی و کیفری و قر اردادی ناشی از نمایش محتوای دیجیتال بر عهده طرف دوم است.

۷.۲. طرف دوم متعهد است اسناد، مدارک، داده‌ها، مکاتبات اعم از شفاهی و کتبی، طرح‌ها، گزارش‌ها، اطلاعات ذیل کمپین، آمارهای مرتبط با نمایش محتوای دیجیتالی و به طور کلی هر گونه اطلاعات صرفنظر از فرم فیزیکی یا غیرفیزیکی آن‌ها (« اطلاعات محرمانه ») را که به نحو مستقیم یا غیرمستقیم در اثر اجرای این قرارداد از آن مطلع شده و یا به هر نحوی از انحاء بدان دسترسی پیدا کرده است، تا پنج سال پس از پایان، فسخ، انفساخ یا اقاله قرارداد حاضر، کاملاً محرمانه حفظ نموده و از استفاده و افشای آن‌ها در راستای منافع خود و اشخاص ثالث خودداری نماید و اقدامات لازم را جهت جلوگیری از دسترسی، استفاده یا افشای این اطلاعات به‌عمل آورد. در غیر این‌صورت مکلف به جبران خسارات وارده طبق نظر غیرقابل اعتراض کافه‌بازار است و کافه‌بازار حق اقامه هرگونه دعوای حقوقی و کیفری را حتی پس از انقضای مدت این قرارداد برای خود محفوظ نگه می‌دارد. طرفین ضمن عقد خارج لازم توافق نمودند که این بند حتی پس از پایان، فسخ، انفساخ یا اقاله قرارداد حاضر نیز لازم‌الاجرا باقی خواهد ماند.

تبصره : در صورت درخواست کافه‌بازار، طرف دوم می‌بایست فوراً نسبت به معدوم‌سازی کامل و بدون قابلیت بازیابی یا بازگرداندن کلیه اطلاعات محرمانه به کافه‌بازار اقدام نماید و یا حسب مورد مطابق روشی که کافه‌بازار تعیین خواهد کرد اقدامات لازم را به‌عمل آورد.

ماده ۸. امنیت اطلاعات
یکی از اولویت‌های اصلی کافه‌بازار محافظت از داده‌ها و اطلاعات توسعه‌دهندگان و جلوگیری از دسترسی‌های غیرمجاز به آن‌هاست. علی‌رغم تمام رویه‌های ایمنی که کافه‌بازار مطابق با قانون به هنگام انجام موضوع قرارداد اتخاذ کرده است، طرف دوم تأیید و تصدیق می‌نماید که کافه‌بازار مسئولیتی در قبال نقص و عدم کارایی تدابیر امنیتی و فناوری‌های مرتبط نخواهد داشت. بنابراین مقتضی است طرف دوم :

 • از اطلاعات حساب کاربری خود محافظت کرده و آن‌ها را در اختیار اشخاص ثالث قرار ندهد. در غیر این‌صورت مسئولیت هرگونه سوء استفاده از اطلاعات حساب کاربری طرف دوم بر عهدۀ وی خواهد بود و کافه‌بازار هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.
 • رمز عبوری را انتخاب نماید که حتی‌الامکان برای دیگران غیرقابل حدس باشد،
 • پیش از واگذاری پست الکترونیکی (ایمیل)، شماره تلفن و سایر طرق ارتباطی که با آن حساب کاربری ایجاد شده است، هرگونه تغییر در مالکیت را به کافه‌بازار اطلاع دهد. در غیر این‌صورت و در موارد دسترسی اشخاص ثالث (از جمله و بدون قید محدودیت نماینده یا نمایندگان (طرف دوم ) به رمز عبور طرف دوم، تمامی مسئولیت هرگونه استفاده یا سوءاستفاده از حساب کاربری طرف دوم به عهدۀ شخص طرف دوم است و کافه‌بازار هیچگونه مسئولیتی در این مورد ندارد.

ماده ۹. پشتیبانی
توسعه‌دهنده می‌تواند مشکلات و مسائل فنی مرتبط با موضوع این قرارداد را از طریق نشانی الکترونیکی developers@cafebazaar.ir مطرح نماید و کافه‌بازار به نحو مقتضی در این خصوص، پاسخگو خواهد بود.

ماده ۱۰ . فورس ماژور
۱۰.۱. فورس ماژور عبارت است از وقوع هرگونه حادثه خارجی غیرقابل کنترل، غیرقابل دفع و غیرقابل پیش‌بینی که مستند به عمل هیچ یک از طرف‌های قرارداد نباشد از جمله بدون قید محدودیت مشکلات مربوط به سرور و زیرساخت، قطعی و اختلال در اینترنت و خدمات انفورماتیک کشور و یا اختلالات و خسارات ناشی از نقص فناوری‌های امنیتی، سیل، زلزله، آتش‌سوزی، جنگ و دیگر حوادث طبیعی خارج از کنترل که موجب توقف در اجرای قرارداد گردد یا انجام موضوع قرارداد را به تأخیر اندازد. در صورت حدوث فورس ماژور برای هر یک از طرف‌ها، مراتب مزبور باید ظرف مدت حداکثر پنج روز از تاریخ وقوع فورس ماژور کتباً به طرف‌های دیگر اطلاع داده شود. در حالت فورس ماژور هیچ یک از طرفین حق هیچگونه ادعایی نسبت به یکدیگر نخواهند داشت. در صورت عدم اعلام ظرف مهلت تعیین شده کلیه مسئولیت‌ها و جبران هزینه‌ها و خسارات وارده به طرف‌های دیگر بر عهده متخلف از مفاد این ماده است. همچنین در طول مدت تعذر، طرفین موظفند حداکثر تلاش خود را جهت حفظ اقدامات انجام شده و مدارک تولید شده به بهترین نحو مطلوب و با کمترین تأخیر به‌عمل آورند.

۱۰.۲. تصویب قوانین و افزایش قیمت‌ها یا سطح دستمزدها، تورّم، تغییر برابری نرخ ارزها، محدویت‌های ناشی از شیوع بیماری‌های واگیردار و موارد دیگری از این قبیل تحت هیچ عنوان جزو موارد فورس ماژور محسوب نخواهد شد.

۱۰. ۳ . چنانچه مدت فورس ماژور از یک سوم مدت قرارداد حاضر بیشتر شود و یا اجرای قرارداد را به طور کلی غیرممکن سازد، هریک از طرفین می‌تواند قرارداد را فسخ نماید.

ماده ۱۱ . جبران خسارات
چنانچه توسعه‌دهنده به تشخیص کافه‌بازار مرتکب نقض تعهدات خود به موجب این قرارداد شده یا خلاف اظهارات و تاییدات توسعه‌دهنده مشخص گردد یا در هر زمانی مشخص گردد توسعه‌دهنده به نحو مستقیم یا غیرمستقیم مرتکب تقلب شده است، توسعه‌دهنده مکلف به جبران خسارات وارده طبق نظر غیرقابل اعتراض کافه‌بازار است و کافه‌بازار حق اقامه هرگونه دعوای حقوقی و کیفری را حتی پس از انقضای مدت این قرارداد برای خود محفوظ نگه می‌دارد. هرگونه اعتراضی از سوی توسعه‌دهنده در این خصوص یا در خصوص سایر موارد مندرج در این قرارداد، بی‌اثر خواهد بود.

ماده ۱۲. تعلیق و توقف نمایش محتوای دیجیتالی و ویرایش سفارش
۱۲.۱. طرف دوم با پذیرش این قرارداد تأیید و تصدیق می‌نماید که کافه‌بازار می‌تواند هر زمان حسب صلاحدید خود، به هر دلیلی از جمله بدون قید انحصار در موارد ذیل این بند، نمایش محتوای دیجیتالی را معلق یا به طور کلی متوقف نماید و یا قرارداد را به طور یک‌طرفه فسخ نماید، طرف دوم حق هرگونه اعتراض را در این خصوص از خود سلب و ساقط نمود. بدیهی است کلیه حقوق و تعهدات طرفین به موجب این قرارداد تا تاریخ تعلیق یا توقف به قوت خود باقی است.

۱۲.۱.۱. اتمام یا عدم تکافوی بودجه توسعه‌دهنده،

۱۲.۱.۲. مغایرت نمایش محتوای دیجیتالی با معیارها، قوانین و مقررات موضوعه کشور یا قوانین انتشار برنامه‌ها،

۱۲.۱.۳. نقض هر یک از تعهدات مندرج در این قرارداد.

تبصره : تعلیق یا توقف نمایش محتوای دیجیتالی به منزله انصراف کافه‌بازار از مطالبه خسارات و حسب مورد اقامه دعوای حقوقی یا کیفری و سایر حقوق به موجب قانون و این قرارداد نبوده و امکان مطالبه کلیه خسارات وارده به کافه‌بازار به قوت خود باقی است.

۱۲.۲. توسعه‌دهنده می تواند هر زمان نسبت به ویرایش کمپین و یا توقف کمپین از طریق حساب کاربری اقدام نماید.

ماده ۱۳. تغییرات و اصلاحات
بازار مخیر است هر زمان حسب صلاحدید خود، نسبت به هرگونه اصلاح یا تغییر در مفاد این قرارداد اقدام نموده و از طریق حساب کاربری به اطلاع توسعه‌دهنده برساند. مادامی که توسعه‌دهنده موافقت خود را با اصلاحات یا تغییرات اعلام ننماید، کافه‌بازار می‌تواند نمایش محتوای دیجیتالی و دسترسی توسعه‌دهنده به امکانات ویرایش یا افزودن کمپین را متوقف نماید. در این‌صورت توسعه‌دهنده صرفاً امکان دسترسی به گزارش‌های کمپین های گذشته و موجود خود را خواهد داشت.

ماده ۱۴ . اقامتگاه قانونی و مکاتبات
اقامتگاه قانونی و سایر راه‌های ارتباطی (از جمله نشانی پستی، ایمیل و غیره ) همان است كه در مواد ۱ و ۹ قرارداد درج گردیده است. در صورتی‌كه توسعه‌دهنده اقامتگاه قانونی یا سایر راه‌های ارتباطی (از جمله نشانی پستی، ایمیل و غیره) خود را تغییر دهد، باید تغییر یا تغییرات به‌عمل آمده را به کافه‌بازار اطلاع دهد و تا وقتی كه تغییر یا تغییرات به‌عمل آمده به کافه‌بازار اعلام نشده است، کلیه مكاتبات صرفنظر از نوع آن‌ها به نشانی قبلی (اعم از پستی، ایمیلی و غیره) ارسال و دریافت شده تلقی می‌گردد، مگر در مواردی که قوانین لازم‌الاجراء صرفاً روش یا روش‌های معینی را مجاز دانسته باشند.

ماده ۱۵ . قانون حاکم و مراجع حل اختلاف
۱۵.۱. قانون حاکم بر روابط طرف‌ها قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

۱۵.۲. کلیهٔ اختلافات و دعاوی ناشی از این قرارداد و یا راجع به آن از جمله انعقاد، اعتبار، فسخ، نقض، تفسیر یا اجرای آن در ابتدا از طریق صلح و سازش فصل خواهد شد. چنانچه اختلافات مزبور ظرف مدت یک ماه از تاریخ ابلاغ اعلامیهٔ حدوث اختلاف از این طریق حل و فصل نگردد این امر به مرکز داوری اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران ارجاع می‌گردد که مطابق با قانون اساسنامه و آیین داوری آن مرکز با رأی یک نفر داور به صورت قطعی و لازم‌الاجراء حل و فصل گردد. داور علاوه بر مقررات حاکم، عرف تجاری ذی‌ربط را نیز مراعات خواهد نمود.ابلاغ رأی داوری از طریق پست سفارشی خواهد بود. طرفین ضمن عقد خارج لازم توافق نمودند که شرط داوری حاضر، موافقتنامه‌ای مستقل از قرارداد اصلی تلقی می‌شود و و حتی پس از پایان، فسخ، انفساخ یا اقاله قرارداد حاضر نیز حال لازم الاجراء است.

تبصره ۱ : طرفین می‌توانند در هر زمان با تنظیم الحاقیه و یا متمم نسبت به تعیین داور، مرجع داوری و نیز نحوه رسیدگی متفاوتی تراضی نموده و مطابق آن اقدام نمایند.

تبصره ۲ : طریقه ابلاغ رأی داوری از طریق ارسال با پست سفارشی دو قبضه است.

ماده۱۶. نسخ قرارداد
این قرارداد در ۱۶ ماده و تبصره‌های آن در شهر تهران فی‌مابین طرفین مذکور در ماده ۱ وفق مقررات مواد ۱۰ و ۲۱۹ قانون مدنی جمهوری اسلامی ایران و سایر مقررات مربوطه موضوعه ایران منعقد گردید و لازم‌الاتباع می‌باشد و جز در موارد مصرح در این قرارداد یا قانون غیرقابل فسخ است.

پشتیبانی مشتریان
تبلیغات در گشت‌و‌گذار

قرارداد اجاره فضای تبلیغات در گشت‌و‌گذار کافه‌بازار

زمان خواندن 1 دقیقه

ماده ۱ . طرفین قرارداد

ماده ۲ . تعاریف و اصطلاحات

 • بازار : بستر کاربر محور ارائه‌دهندۀ خدمات میزبانی، جهت عرضۀ برنامه‌ها و یا محتواهای ابزارهای هوشمند از طریق برنامه موبایل «بازار» و سایت اینترنتی بازار به نشانی cafebazaar.ir است.
 • توسعه‌دهنده : طرف دوم این قرارداد است که قبلاً به موجب قرارداد عرضه برنامه و محتوای دیجیتالی، تحت عنوان توسعه‌دهنده، برنامه متعلق به خود را برای استفاده کاربران در بازار عرضه کرده است و مطابق این قرارداد خواستار استفاده از تبلیغات در گشت‌و‌گذار است.
 • برنامه : منظور نرم‌افزار و برنامه کاربردی (اپلیکیشن) متعلق به توسعه‌دهنده است که نمایش محتوای دیجیتالی مرتبط با آن، سفارش داده شده است.
 • بودجه : توسعه‌دهنده برای سفارش هر کمپین مبلغی را تحت عنوان « بودجه کل » تعیین و معادل آن را در حساب کاربری خود، به حساب کافه‌بازار واریز می‌نماید.
  تبصره ۱ : به سقف مبلغی که توسعه‌دهنده برای استفاده روزانه در نظر گرفته است، « بودجه روزانه » گفته می‌شود.
 • متوسط هزینهٔ اتمام نصب (Target Cost Per Install) : به میانگین قیمت تعیین شده توسط توسعه‌دهنده به ازاء هر بار نصب کامل برنامه از سوی کاربر گفته می‌شود.
 • کمپین : منظور عنوانی است که برای سفارش انتخاب می‌شود و ذیل آن ویژگی‌های سفارش، بودجه کل، بودجه روزانه، متوسط هزینه اتمام نصب، زمان آن کمپین و نوع تبلیغ مورد نظر تعیین می‌گردد.
 • نصب کامل : منظور اقدامی است که توسط کاربر در نتیجه نمایش محتوای دیجیتالی در بستر بازار انجام می‌شود و منجر به نصب برنامه می‌گردد.

تبصره ۲ : در صورتی‌که با فشار دادن گزینه نصب برنامه، برنامه عملاً نصب نگردد، فشار دادن مجدد گزینه (دکمه‌ی) نصب برنامه توسط کاربر یکسان، نصب برنامه مجدد تلقی نمی‌گردد.

 • برنامه ثالث (Third Party App) : برنامه‌ای است که توسط توسعه‌دهنده برای بررسی و ارزیابی محقق شدن نصب مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • حساب کاربری : حسابی است که با اختصاص نام و رمز عبور به توسعه‌دهنده تعلق گرفته است و طرف دوم توسط آن به پنل توسعه‌دهنده دسترسی خواهد داشت.
 • پنل توسعه‌دهنده : فضایی که کافه‌بازار به صورت برخط جهت بارگذاری برنامه و محتوا، مدارک شناسایی و سایر متعلقات در اختیار توسعه‌دهنده قرار می‌‌دهد و برخی اطلاعات مربوط به توسعه‌دهنده در آن نمایش داده می‌شود و راه ارتباط اصلی و رسمی کافه‌بازار و توسعه‌دهنده است.
 • تقلب : هرگونه اقدامی که جهت افزایش بازدید، به دست آوردن نصب غیرواقعی برنامه توسعه‌دهنده یا برنامه سایر توسعه‌دهندگان از جمله رقبا و … انجام شود. منظور از بازدید و نصب غیرواقعی، بازدید و نصب برنامه توسط ربات یا هر موجودی که هویت انسانی ندارد، است.
 • معیارها : عبارت است از معیارهای کیفی نمایش محتوای دیجیتالی از جمله کیفیت برنامه، ترجیح کاربر و میزان استقبال وی از برنامه و سایر ملاک‌ها از جمله قوانین انتشار برنامه‌ها که حسب تشخیص کافه‌بازار جهت نمایش محتوای دیجیتالی مدنظر قرار می‌گیرند. کافه‌بازار می‌تواند هر زمان، معیارهای مذکور را تغییر داده یا تعداد آن‌ها را کاهش یا افزایش دهد.
 • تبلیغات : در این قرارداد منظور تبلیغات در گشت‌و‌گذار است.
 • تبلیغات در گشت‌و‌گذار ( Discovery Ads ) : منظور فضای تبلیغات در گشت‌و‌گذار در برنامه بازار می‌باشد که شرایط استفاده از آن و قوانین و مقررات مربوطه به تفصیل در پنل توسعه‌دهنده بازار توضیح داده شده است.
 • صفحه جزئیات برنامه‌ها : صفحه‌ای که با کلیک روی آیکون هر اپلیکیشن در برنامه بازار نمایش داده می‌شود.
 • کاربر : فردی است که با ورود به صفحه‌ی جزئیات برنامه‌ها و یا سایر فضاهای مربوط به تبلیغات در گشت‌و‌گذار مخاطب محتوای دیجیتالی قرار می‌گیرد و امکان نصب برای برنامه برای وی فراهم می‌شود.
 • محتوای دیجیتالی : منظور محتوایی است که توسط طرف دوم به منظور نمایش در فضای تبلیغات در گشت‌و‌گذار کافه‌بازار مطابق با مفاد و شرایط این قرارداد انتخاب، ارسال و یا سفارش داده می‌شود.

ماده ۳. مدت قرارداد
قرارداد حاضر، به مدت یک سال از تاریخ امضای طرفین لازم‌الاجرا خواهد بود و در صورت عدم فسخ، به طور خودکار و به صورت سالانه تمدید خواهد شد.

ماده ۴. موضوع قرارداد
موضوع قرارداد عبارت است از اجاره فضای تبلیغاتی به طرف دوم در راستای نمایش محتوای دیجیتالی متعلق به طرف دوم در بخش تبلیغات در گشت‌و‌گذار مطابق با شروط ذیل و مفاد این قرارداد.

ماده ۵ . مبلغ قرارداد و نحوه پرداخت
۵.۱. بودجه کلی در ابتدای تعریف کمپین از سوی طرف دوم، از حساب کاربری وی کسر می‌گردد. مبلغ قرارداد به ازای هر بار نصب تعیین می‌شود.

۵.۲. در صورتی‌که برنامه از جمله برنامه‌هایی باشد که حسب تشخیص کافه‌بازار مطابق معیارها در بالاترین مرتبه قرار می‌گیرد، کافه‌بازار محتوای دیجیتالی را در لیستی در صفحه جزئیات برنامه‌ها یا دیگر فضاهای تبلیغات در گشت‌وگذار نمایش می‌دهد و هرگاه نصبی صورت بگیرد، هزینه آن نص ب از بودجه طرف دوم کسر می‌شود.

۵.۳. کافه‌بازار تلاش متعارف خو د را به کار می‌گیرد تا قیمت هر نصب در کمپین معادل متوسط هزینهٔ اتمام نصب شود. با این توضیح که قیمت هر نصب در طول کمپین ممکن است کمتر، مساوی یا بیشتر از متوسط هزینهٔ اتمام نصب باشد و توسعه‌دهنده حق هیچگونه اعتراضی در این خصوص ندارد.

۵.۴. طرف دوم می‌تواند در صورتی‌که پس از توقف کمپین از سوی وی یا اتمام مدت کمپین، مبلغی از بودجه، مازاد بر مبلغ قابل پرداخت به عنوان مبلغ قرارداد، باقی مانده باشد نسبت به استرداد آن تا سه روز کاری پس از توقف کمپین یا اتمام مدت کمپین اقدام نماید. کافه‌بازار همواره حق ممانعت از استرداد بودجه را از تاریخ مذکور تا سه روز کاری برای خود محفوظ نگه می‌دارد.

۵.۵. کافه‌بازار می‌تواند هر زمان که به تشخیص کافه‌بازار، بودجه برای پرداخت مبالغ آتی قرارداد کافی نباشد، نمایش محتوای دیجیتالی را معلق یا متوقف نماید.

۵.۶. براساس مقررات قانون مالیات بر ارزش افزوده، کافه‌بازار نه درصد از مبلغ قرارداد را به منظور پرداخت به مراجع ذی‌ربط، علاوه بر مبلغ قرارداد، از بودجه کسر می‌نماید، بدیهی است که در صورت تغییر نرخ مالیات و عوارض ارزش افزوده در سال های آتی، نرخ مذکور مطابق با قوانین جدیدالتصویب از بودجه کسر خواهد شد.

۵.۷. معیار محاسبه تعداد نصب‌ها و کسر مبلغ قرارداد از بودجه، آماری است که توسط کافه‌بازار به توسعه‌دهنده ارائه می‌شود. توسعه‌دهنده می‌تواند مدارک حاکی از محاسبه نادرست تعداد نصب‌ها یا متقلبانه بودن نصب‌ها را که از طریق برنامه ثالث تحصیل نموده است به کافه‌بازار ارائه نماید. کافه‌بازار پس از بررسی این مدارک، به نحو مقتضی و صلاحدید خود تصمیم خواهد گرفت.

ماده ۶. حقوق و تعهدات کافه‌بازار
۶.۱. کافه‌بازار پس از بررسی درخواست طرف دوم، در صورت مطابقت نمایش محتوای دیجیتالی با قوانین موضوعه کشور، قوانین انتشار برنامه‌ها، معیارها و نیز رعایت سایر مفاد و شرایط این قرارداد از جمله تعهد موضوع ماده ۵ از سوی طرف دوم، محتوای دیجیتالی را در بخش صفحه جزئیات برنامه‌ها و یا هر یک از بخش‌های مربوط به تبلیغات در گشت‌و‌گذار مطابق با شرایط ذیل نمایش خواهد داد:

۶.۱.۱. همواره اولویت نمایش با محتوایی است که با قوانین، معیارها و مفاد و شرایط این قرارداد مطابقت دارد.

تبصره ۱ : میزان نمایش محتوای دیجیتالی برای کاربران بر اساس معیارها تعیین می‌شود، لذا مطابقت نمایش محتوای دیجیتالی با مفاد و شرایط این قرارداد لزوماً متضمن تعهد به نمایش محتوای دیجیتال برای صد در صد کاربران نیست.

تبصره ۲ : مفاد قوانین انتشار برنامه‌ها جزو پیوسته و جدایی‌ناپذیر این قرارداد است به نحوی که پذیرش این قرارداد توسط طرف دوم به منزله تعهد به مفاد قوانین انتشار برنامه است.

تبصره ۳ : با توجه به اینکه ماهیت این قرارداد مبتنی بر رقابت بین توسعه‌دهندگان است؛ همواره محتوای دیجیتالی‌ای نمایش داده می‌شود که با قوانین، معیارها و مفاد و شرایط این قرارداد مطابقت دارد.

۶.۲. کافه‌بازار تعهدی به حصول نتیجه یا نتایج مورد نظر طرف دوم از جمله تعداد نصب مورد نظر طرف دوم ندارد. لذا طرف دوم با پذیرش این قرارداد، شخصاً مسئولیت عدم انتفاع مطلوب از موضوع این قرارداد یا ورود لطمه به اعتبار و شهرت خود را بر عهده خواهد داشت.

۶.۳. کافه ‌ بازار می تواند نسبت به افزودن قابلیت یا قابلیت‌های جدید به کمپین به صورت آزمایشی اقدام نماید. طرف دوم متعهد است مادامی که قابلیت یا قابلیت‌های جدید توسط کافه‌بازار به عموم معرفی نشده است، آن‌ها را به عنوان «اطلاعات محرمانه» حفظ نماید.

۶. ۴ . کافه‌بازار هر زمان در طول مدت قرارداد، می‌تواند با استناد مفاد ماده ۱۲، نمایش محتوای دیجیتالی موضوع این قرارداد را رأساً معلق یا متوقف نماید.

ماده ۷. تعهدات طرف دوم
۷.۱. طرف دوم تأیید و تصدیق می‌نماید که مالک کلیه حقوق مادی و معنوی مرتبط با برنامه یا دارای مجوز قانونی بهره‌برداری از حقوق مادی و معنوی مرتبط با برنامه است و برنامه، نمایش محتوای دیجیتالی و کسب و کار وی متضمن نقض حقوق مادی و معنوی اشخاص ثالث یا در تعارض با موازین و مقررات قانونی و تعهدات قراردادی دیگر وی نبوده و متعهد است کافه‌بازار را در برابر هرگونه ادعا، اعتراض، دعوای حقوقی و شکایت کیفری اشخاص ثالث، مراجع ذی ربط و طرف‌های قراردادی خود مصون نگه دارد. در هر حال کلیه مسئولیت‌های قانونی اعم از حقوقی و کیفری و قر اردادی ناشی از نمایش محتوای دیجیتال بر عهده طرف دوم است.

۷.۲. طرف دوم متعهد است اسناد، مدارک، داده‌ها، مکاتبات اعم از شفاهی و کتبی، طرح‌ها، گزارش‌ها، اطلاعات ذیل کمپین، آمارهای مرتبط با نمایش محتوای دیجیتالی و به طور کلی هر گونه اطلاعات صرفنظر از فرم فیزیکی یا غیرفیزیکی آن‌ها (« اطلاعات محرمانه ») را که به نحو مستقیم یا غیرمستقیم در اثر اجرای این قرارداد از آن مطلع شده و یا به هر نحوی از انحاء بدان دسترسی پیدا کرده است، تا پنج سال پس از پایان، فسخ، انفساخ یا اقاله قرارداد حاضر، کاملاً محرمانه حفظ نموده و از استفاده و افشای آن‌ها در راستای منافع خود و اشخاص ثالث خودداری نماید و اقدامات لازم را جهت جلوگیری از دسترسی، استفاده یا افشای این اطلاعات به‌عمل آورد. در غیر این‌صورت مکلف به جبران خسارات وارده طبق نظر غیرقابل اعتراض کافه‌بازار است و کافه‌بازار حق اقامه هرگونه دعوای حقوقی و کیفری را حتی پس از انقضای مدت این قرارداد برای خود محفوظ نگه می‌دارد. طرفین ضمن عقد خارج لازم توافق نمودند که این بند حتی پس از پایان، فسخ، انفساخ یا اقاله قرارداد حاضر نیز لازم‌الاجرا باقی خواهد ماند.

تبصره : در صورت درخواست کافه‌بازار، طرف دوم می‌بایست فوراً نسبت به معدوم‌سازی کامل و بدون قابلیت بازیابی یا بازگرداندن کلیه اطلاعات محرمانه به کافه‌بازار اقدام نماید و یا حسب مورد مطابق روشی که کافه‌بازار تعیین خواهد کرد اقدامات لازم را به‌عمل آورد.

ماده ۸. امنیت اطلاعات
یکی از اولویت‌های اصلی کافه‌بازار محافظت از داده‌ها و اطلاعات توسعه‌دهندگان و جلوگیری از دسترسی‌های غیرمجاز به آن‌هاست. علی‌رغم تمام رویه‌های ایمنی که کافه‌بازار مطابق با قانون به هنگام انجام موضوع قرارداد اتخاذ کرده است، طرف دوم تأیید و تصدیق می‌نماید که کافه‌بازار مسئولیتی در قبال نقص و عدم کارایی تدابیر امنیتی و فناوری‌های مرتبط نخواهد داشت. بنابراین مقتضی است طرف دوم :

 • از اطلاعات حساب کاربری خود محافظت کرده و آن‌ها را در اختیار اشخاص ثالث قرار ندهد. در غیر این‌صورت مسئولیت هرگونه سوء استفاده از اطلاعات حساب کاربری طرف دوم بر عهدۀ وی خواهد بود و کافه‌بازار هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.
 • رمز عبوری را انتخاب نماید که حتی‌الامکان برای دیگران غیرقابل حدس باشد،
 • پیش از واگذاری پست الکترونیکی (ایمیل)، شماره تلفن و سایر طرق ارتباطی که با آن حساب کاربری ایجاد شده است، هرگونه تغییر در مالکیت را به کافه‌بازار اطلاع دهد. در غیر این‌صورت و در موارد دسترسی اشخاص ثالث (از جمله و بدون قید محدودیت نماینده یا نمایندگان (طرف دوم ) به رمز عبور طرف دوم، تمامی مسئولیت هرگونه استفاده یا سوءاستفاده از حساب کاربری طرف دوم به عهدۀ شخص طرف دوم است و کافه‌بازار هیچگونه مسئولیتی در این مورد ندارد.

ماده ۹. پشتیبانی
توسعه‌دهنده می‌تواند مشکلات و مسائل فنی مرتبط با موضوع این قرارداد را از طریق نشانی الکترونیکی developers@cafebazaar.ir مطرح نماید و کافه‌بازار به نحو مقتضی در این خصوص، پاسخگو خواهد بود.

ماده ۱۰ . فورس ماژور
۱۰.۱. فورس ماژور عبارت است از وقوع هرگونه حادثه خارجی غیرقابل کنترل، غیرقابل دفع و غیرقابل پیش‌بینی که مستند به عمل هیچ یک از طرف‌های قرارداد نباشد از جمله بدون قید محدودیت مشکلات مربوط به سرور و زیرساخت، قطعی و اختلال در اینترنت و خدمات انفورماتیک کشور و یا اختلالات و خسارات ناشی از نقص فناوری‌های امنیتی، سیل، زلزله، آتش‌سوزی، جنگ و دیگر حوادث طبیعی خارج از کنترل که موجب توقف در اجرای قرارداد گردد یا انجام موضوع قرارداد را به تأخیر اندازد. در صورت حدوث فورس ماژور برای هر یک از طرف‌ها، مراتب مزبور باید ظرف مدت حداکثر پنج روز از تاریخ وقوع فورس ماژور کتباً به طرف‌های دیگر اطلاع داده شود. در حالت فورس ماژور هیچ یک از طرفین حق هیچگونه ادعایی نسبت به یکدیگر نخواهند داشت. در صورت عدم اعلام ظرف مهلت تعیین شده کلیه مسئولیت‌ها و جبران هزینه‌ها و خسارات وارده به طرف‌های دیگر بر عهده متخلف از مفاد این ماده است. همچنین در طول مدت تعذر، طرفین موظفند حداکثر تلاش خود را جهت حفظ اقدامات انجام شده و مدارک تولید شده به بهترین نحو مطلوب و با کمترین تأخیر به‌عمل آورند.

۱۰.۲. تصویب قوانین و افزایش قیمت‌ها یا سطح دستمزدها، تورّم، تغییر برابری نرخ ارزها، محدویت‌های ناشی از شیوع بیماری‌های واگیردار و موارد دیگری از این قبیل تحت هیچ عنوان جزو موارد فورس ماژور محسوب نخواهد شد.

۱۰. ۳ . چنانچه مدت فورس ماژور از یک سوم مدت قرارداد حاضر بیشتر شود و یا اجرای قرارداد را به طور کلی غیرممکن سازد، هریک از طرفین می‌تواند قرارداد را فسخ نماید.

ماده ۱۱ . جبران خسارات
چنانچه توسعه‌دهنده به تشخیص کافه‌بازار مرتکب نقض تعهدات خود به موجب این قرارداد شده یا خلاف اظهارات و تاییدات توسعه‌دهنده مشخص گردد یا در هر زمانی مشخص گردد توسعه‌دهنده به نحو مستقیم یا غیرمستقیم مرتکب تقلب شده است، توسعه‌دهنده مکلف به جبران خسارات وارده طبق نظر غیرقابل اعتراض کافه‌بازار است و کافه‌بازار حق اقامه هرگونه دعوای حقوقی و کیفری را حتی پس از انقضای مدت این قرارداد برای خود محفوظ نگه می‌دارد. هرگونه اعتراضی از سوی توسعه‌دهنده در این خصوص یا در خصوص سایر موارد مندرج در این قرارداد، بی‌اثر خواهد بود.

ماده ۱۲. تعلیق و توقف نمایش محتوای دیجیتالی و ویرایش سفارش
۱۲.۱. طرف دوم با پذیرش این قرارداد تأیید و تصدیق می‌نماید که کافه‌بازار می‌تواند هر زمان حسب صلاحدید خود، به هر دلیلی از جمله بدون قید انحصار در موارد ذیل این بند، نمایش محتوای دیجیتالی را معلق یا به طور کلی متوقف نماید و یا قرارداد را به طور یک‌طرفه فسخ نماید، طرف دوم حق هرگونه اعتراض را در این خصوص از خود سلب و ساقط نمود. بدیهی است کلیه حقوق و تعهدات طرفین به موجب این قرارداد تا تاریخ تعلیق یا توقف به قوت خود باقی است.

۱۲.۱.۱. اتمام یا عدم تکافوی بودجه توسعه‌دهنده،

۱۲.۱.۲. مغایرت نمایش محتوای دیجیتالی با معیارها، قوانین و مقررات موضوعه کشور یا قوانین انتشار برنامه‌ها،

۱۲.۱.۳. نقض هر یک از تعهدات مندرج در این قرارداد.

تبصره : تعلیق یا توقف نمایش محتوای دیجیتالی به منزله انصراف کافه‌بازار از مطالبه خسارات و حسب مورد اقامه دعوای حقوقی یا کیفری و سایر حقوق به موجب قانون و این قرارداد نبوده و امکان مطالبه کلیه خسارات وارده به کافه‌بازار به قوت خود باقی است.

۱۲.۲. توسعه‌دهنده می تواند هر زمان نسبت به ویرایش کمپین و یا توقف کمپین از طریق حساب کاربری اقدام نماید.

ماده ۱۳. تغییرات و اصلاحات
بازار مخیر است هر زمان حسب صلاحدید خود، نسبت به هرگونه اصلاح یا تغییر در مفاد این قرارداد اقدام نموده و از طریق حساب کاربری به اطلاع توسعه‌دهنده برساند. مادامی که توسعه‌دهنده موافقت خود را با اصلاحات یا تغییرات اعلام ننماید، کافه‌بازار می‌تواند نمایش محتوای دیجیتالی و دسترسی توسعه‌دهنده به امکانات ویرایش یا افزودن کمپین را متوقف نماید. در این‌صورت توسعه‌دهنده صرفاً امکان دسترسی به گزارش‌های کمپین های گذشته و موجود خود را خواهد داشت.

ماده ۱۴ . اقامتگاه قانونی و مکاتبات
اقامتگاه قانونی و سایر راه‌های ارتباطی (از جمله نشانی پستی، ایمیل و غیره ) همان است كه در مواد ۱ و ۹ قرارداد درج گردیده است. در صورتی‌كه توسعه‌دهنده اقامتگاه قانونی یا سایر راه‌های ارتباطی (از جمله نشانی پستی، ایمیل و غیره) خود را تغییر دهد، باید تغییر یا تغییرات به‌عمل آمده را به کافه‌بازار اطلاع دهد و تا وقتی كه تغییر یا تغییرات به‌عمل آمده به کافه‌بازار اعلام نشده است، کلیه مكاتبات صرفنظر از نوع آن‌ها به نشانی قبلی (اعم از پستی، ایمیلی و غیره) ارسال و دریافت شده تلقی می‌گردد، مگر در مواردی که قوانین لازم‌الاجراء صرفاً روش یا روش‌های معینی را مجاز دانسته باشند.

ماده ۱۵ . قانون حاکم و مراجع حل اختلاف
۱۵.۱. قانون حاکم بر روابط طرف‌ها قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

۱۵.۲. کلیهٔ اختلافات و دعاوی ناشی از این قرارداد و یا راجع به آن از جمله انعقاد، اعتبار، فسخ، نقض، تفسیر یا اجرای آن در ابتدا از طریق صلح و سازش فصل خواهد شد. چنانچه اختلافات مزبور ظرف مدت یک ماه از تاریخ ابلاغ اعلامیهٔ حدوث اختلاف از این طریق حل و فصل نگردد این امر به مرکز داوری اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران ارجاع می‌گردد که مطابق با قانون اساسنامه و آیین داوری آن مرکز با رأی یک نفر داور به صورت قطعی و لازم‌الاجراء حل و فصل گردد. داور علاوه بر مقررات حاکم، عرف تجاری ذی‌ربط را نیز مراعات خواهد نمود.ابلاغ رأی داوری از طریق پست سفارشی خواهد بود. طرفین ضمن عقد خارج لازم توافق نمودند که شرط داوری حاضر، موافقتنامه‌ای مستقل از قرارداد اصلی تلقی می‌شود و و حتی پس از پایان، فسخ، انفساخ یا اقاله قرارداد حاضر نیز حال لازم الاجراء است.

تبصره ۱ : طرفین می‌توانند در هر زمان با تنظیم الحاقیه و یا متمم نسبت به تعیین داور، مرجع داوری و نیز نحوه رسیدگی متفاوتی تراضی نموده و مطابق آن اقدام نمایند.

تبصره ۲ : طریقه ابلاغ رأی داوری از طریق ارسال با پست سفارشی دو قبضه است.

ماده۱۶. نسخ قرارداد
این قرارداد در ۱۶ ماده و تبصره‌های آن در شهر تهران فی‌مابین طرفین مذکور در ماده ۱ وفق مقررات مواد ۱۰ و ۲۱۹ قانون مدنی جمهوری اسلامی ایران و سایر مقررات مربوطه موضوعه ایران منعقد گردید و لازم‌الاتباع می‌باشد و جز در موارد مصرح در این قرارداد یا قانون غیرقابل فسخ است.

قرارداد اجاره فضای تبلیغات در گشت‌و‌گذار کافه‌بازار

زمان خواندن 1 دقیقه

ماده ۱ . طرفین قرارداد

ماده ۲ . تعاریف و اصطلاحات

 • بازار : بستر کاربر محور ارائه‌دهندۀ خدمات میزبانی، جهت عرضۀ برنامه‌ها و یا محتواهای ابزارهای هوشمند از طریق برنامه موبایل «بازار» و سایت اینترنتی بازار به نشانی cafebazaar.ir است.
 • توسعه‌دهنده : طرف دوم این قرارداد است که قبلاً به موجب قرارداد عرضه برنامه و محتوای دیجیتالی، تحت عنوان توسعه‌دهنده، برنامه متعلق به خود را برای استفاده کاربران در بازار عرضه کرده است و مطابق این قرارداد خواستار استفاده از تبلیغات در گشت‌و‌گذار است.
 • برنامه : منظور نرم‌افزار و برنامه کاربردی (اپلیکیشن) متعلق به توسعه‌دهنده است که نمایش محتوای دیجیتالی مرتبط با آن، سفارش داده شده است.
 • بودجه : توسعه‌دهنده برای سفارش هر کمپین مبلغی را تحت عنوان « بودجه کل » تعیین و معادل آن را در حساب کاربری خود، به حساب کافه‌بازار واریز می‌نماید.
  تبصره ۱ : به سقف مبلغی که توسعه‌دهنده برای استفاده روزانه در نظر گرفته است، « بودجه روزانه » گفته می‌شود.
 • متوسط هزینهٔ اتمام نصب (Target Cost Per Install) : به میانگین قیمت تعیین شده توسط توسعه‌دهنده به ازاء هر بار نصب کامل برنامه از سوی کاربر گفته می‌شود.
 • کمپین : منظور عنوانی است که برای سفارش انتخاب می‌شود و ذیل آن ویژگی‌های سفارش، بودجه کل، بودجه روزانه، متوسط هزینه اتمام نصب، زمان آن کمپین و نوع تبلیغ مورد نظر تعیین می‌گردد.
 • نصب کامل : منظور اقدامی است که توسط کاربر در نتیجه نمایش محتوای دیجیتالی در بستر بازار انجام می‌شود و منجر به نصب برنامه می‌گردد.

تبصره ۲ : در صورتی‌که با فشار دادن گزینه نصب برنامه، برنامه عملاً نصب نگردد، فشار دادن مجدد گزینه (دکمه‌ی) نصب برنامه توسط کاربر یکسان، نصب برنامه مجدد تلقی نمی‌گردد.

 • برنامه ثالث (Third Party App) : برنامه‌ای است که توسط توسعه‌دهنده برای بررسی و ارزیابی محقق شدن نصب مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • حساب کاربری : حسابی است که با اختصاص نام و رمز عبور به توسعه‌دهنده تعلق گرفته است و طرف دوم توسط آن به پنل توسعه‌دهنده دسترسی خواهد داشت.
 • پنل توسعه‌دهنده : فضایی که کافه‌بازار به صورت برخط جهت بارگذاری برنامه و محتوا، مدارک شناسایی و سایر متعلقات در اختیار توسعه‌دهنده قرار می‌‌دهد و برخی اطلاعات مربوط به توسعه‌دهنده در آن نمایش داده می‌شود و راه ارتباط اصلی و رسمی کافه‌بازار و توسعه‌دهنده است.
 • تقلب : هرگونه اقدامی که جهت افزایش بازدید، به دست آوردن نصب غیرواقعی برنامه توسعه‌دهنده یا برنامه سایر توسعه‌دهندگان از جمله رقبا و … انجام شود. منظور از بازدید و نصب غیرواقعی، بازدید و نصب برنامه توسط ربات یا هر موجودی که هویت انسانی ندارد، است.
 • معیارها : عبارت است از معیارهای کیفی نمایش محتوای دیجیتالی از جمله کیفیت برنامه، ترجیح کاربر و میزان استقبال وی از برنامه و سایر ملاک‌ها از جمله قوانین انتشار برنامه‌ها که حسب تشخیص کافه‌بازار جهت نمایش محتوای دیجیتالی مدنظر قرار می‌گیرند. کافه‌بازار می‌تواند هر زمان، معیارهای مذکور را تغییر داده یا تعداد آن‌ها را کاهش یا افزایش دهد.
 • تبلیغات : در این قرارداد منظور تبلیغات در گشت‌و‌گذار است.
 • تبلیغات در گشت‌و‌گذار ( Discovery Ads ) : منظور فضای تبلیغات در گشت‌و‌گذار در برنامه بازار می‌باشد که شرایط استفاده از آن و قوانین و مقررات مربوطه به تفصیل در پنل توسعه‌دهنده بازار توضیح داده شده است.
 • صفحه جزئیات برنامه‌ها : صفحه‌ای که با کلیک روی آیکون هر اپلیکیشن در برنامه بازار نمایش داده می‌شود.
 • کاربر : فردی است که با ورود به صفحه‌ی جزئیات برنامه‌ها و یا سایر فضاهای مربوط به تبلیغات در گشت‌و‌گذار مخاطب محتوای دیجیتالی قرار می‌گیرد و امکان نصب برای برنامه برای وی فراهم می‌شود.
 • محتوای دیجیتالی : منظور محتوایی است که توسط طرف دوم به منظور نمایش در فضای تبلیغات در گشت‌و‌گذار کافه‌بازار مطابق با مفاد و شرایط این قرارداد انتخاب، ارسال و یا سفارش داده می‌شود.

ماده ۳. مدت قرارداد
قرارداد حاضر، به مدت یک سال از تاریخ امضای طرفین لازم‌الاجرا خواهد بود و در صورت عدم فسخ، به طور خودکار و به صورت سالانه تمدید خواهد شد.

ماده ۴. موضوع قرارداد
موضوع قرارداد عبارت است از اجاره فضای تبلیغاتی به طرف دوم در راستای نمایش محتوای دیجیتالی متعلق به طرف دوم در بخش تبلیغات در گشت‌و‌گذار مطابق با شروط ذیل و مفاد این قرارداد.

ماده ۵ . مبلغ قرارداد و نحوه پرداخت
۵.۱. بودجه کلی در ابتدای تعریف کمپین از سوی طرف دوم، از حساب کاربری وی کسر می‌گردد. مبلغ قرارداد به ازای هر بار نصب تعیین می‌شود.

۵.۲. در صورتی‌که برنامه از جمله برنامه‌هایی باشد که حسب تشخیص کافه‌بازار مطابق معیارها در بالاترین مرتبه قرار می‌گیرد، کافه‌بازار محتوای دیجیتالی را در لیستی در صفحه جزئیات برنامه‌ها یا دیگر فضاهای تبلیغات در گشت‌وگذار نمایش می‌دهد و هرگاه نصبی صورت بگیرد، هزینه آن نص ب از بودجه طرف دوم کسر می‌شود.

۵.۳. کافه‌بازار تلاش متعارف خو د را به کار می‌گیرد تا قیمت هر نصب در کمپین معادل متوسط هزینهٔ اتمام نصب شود. با این توضیح که قیمت هر نصب در طول کمپین ممکن است کمتر، مساوی یا بیشتر از متوسط هزینهٔ اتمام نصب باشد و توسعه‌دهنده حق هیچگونه اعتراضی در این خصوص ندارد.

۵.۴. طرف دوم می‌تواند در صورتی‌که پس از توقف کمپین از سوی وی یا اتمام مدت کمپین، مبلغی از بودجه، مازاد بر مبلغ قابل پرداخت به عنوان مبلغ قرارداد، باقی مانده باشد نسبت به استرداد آن تا سه روز کاری پس از توقف کمپین یا اتمام مدت کمپین اقدام نماید. کافه‌بازار همواره حق ممانعت از استرداد بودجه را از تاریخ مذکور تا سه روز کاری برای خود محفوظ نگه می‌دارد.

۵.۵. کافه‌بازار می‌تواند هر زمان که به تشخیص کافه‌بازار، بودجه برای پرداخت مبالغ آتی قرارداد کافی نباشد، نمایش محتوای دیجیتالی را معلق یا متوقف نماید.

۵.۶. براساس مقررات قانون مالیات بر ارزش افزوده، کافه‌بازار نه درصد از مبلغ قرارداد را به منظور پرداخت به مراجع ذی‌ربط، علاوه بر مبلغ قرارداد، از بودجه کسر می‌نماید، بدیهی است که در صورت تغییر نرخ مالیات و عوارض ارزش افزوده در سال های آتی، نرخ مذکور مطابق با قوانین جدیدالتصویب از بودجه کسر خواهد شد.

۵.۷. معیار محاسبه تعداد نصب‌ها و کسر مبلغ قرارداد از بودجه، آماری است که توسط کافه‌بازار به توسعه‌دهنده ارائه می‌شود. توسعه‌دهنده می‌تواند مدارک حاکی از محاسبه نادرست تعداد نصب‌ها یا متقلبانه بودن نصب‌ها را که از طریق برنامه ثالث تحصیل نموده است به کافه‌بازار ارائه نماید. کافه‌بازار پس از بررسی این مدارک، به نحو مقتضی و صلاحدید خود تصمیم خواهد گرفت.

ماده ۶. حقوق و تعهدات کافه‌بازار
۶.۱. کافه‌بازار پس از بررسی درخواست طرف دوم، در صورت مطابقت نمایش محتوای دیجیتالی با قوانین موضوعه کشور، قوانین انتشار برنامه‌ها، معیارها و نیز رعایت سایر مفاد و شرایط این قرارداد از جمله تعهد موضوع ماده ۵ از سوی طرف دوم، محتوای دیجیتالی را در بخش صفحه جزئیات برنامه‌ها و یا هر یک از بخش‌های مربوط به تبلیغات در گشت‌و‌گذار مطابق با شرایط ذیل نمایش خواهد داد:

۶.۱.۱. همواره اولویت نمایش با محتوایی است که با قوانین، معیارها و مفاد و شرایط این قرارداد مطابقت دارد.

تبصره ۱ : میزان نمایش محتوای دیجیتالی برای کاربران بر اساس معیارها تعیین می‌شود، لذا مطابقت نمایش محتوای دیجیتالی با مفاد و شرایط این قرارداد لزوماً متضمن تعهد به نمایش محتوای دیجیتال برای صد در صد کاربران نیست.

تبصره ۲ : مفاد قوانین انتشار برنامه‌ها جزو پیوسته و جدایی‌ناپذیر این قرارداد است به نحوی که پذیرش این قرارداد توسط طرف دوم به منزله تعهد به مفاد قوانین انتشار برنامه است.

تبصره ۳ : با توجه به اینکه ماهیت این قرارداد مبتنی بر رقابت بین توسعه‌دهندگان است؛ همواره محتوای دیجیتالی‌ای نمایش داده می‌شود که با قوانین، معیارها و مفاد و شرایط این قرارداد مطابقت دارد.

۶.۲. کافه‌بازار تعهدی به حصول نتیجه یا نتایج مورد نظر طرف دوم از جمله تعداد نصب مورد نظر طرف دوم ندارد. لذا طرف دوم با پذیرش این قرارداد، شخصاً مسئولیت عدم انتفاع مطلوب از موضوع این قرارداد یا ورود لطمه به اعتبار و شهرت خود را بر عهده خواهد داشت.

۶.۳. کافه ‌ بازار می تواند نسبت به افزودن قابلیت یا قابلیت‌های جدید به کمپین به صورت آزمایشی اقدام نماید. طرف دوم متعهد است مادامی که قابلیت یا قابلیت‌های جدید توسط کافه‌بازار به عموم معرفی نشده است، آن‌ها را به عنوان «اطلاعات محرمانه» حفظ نماید.

۶. ۴ . کافه‌بازار هر زمان در طول مدت قرارداد، می‌تواند با استناد مفاد ماده ۱۲، نمایش محتوای دیجیتالی موضوع این قرارداد را رأساً معلق یا متوقف نماید.

ماده ۷. تعهدات طرف دوم
۷.۱. طرف دوم تأیید و تصدیق می‌نماید که مالک کلیه حقوق مادی و معنوی مرتبط با برنامه یا دارای مجوز قانونی بهره‌برداری از حقوق مادی و معنوی مرتبط با برنامه است و برنامه، نمایش محتوای دیجیتالی و کسب و کار وی متضمن نقض حقوق مادی و معنوی اشخاص ثالث یا در تعارض با موازین و مقررات قانونی و تعهدات قراردادی دیگر وی نبوده و متعهد است کافه‌بازار را در برابر هرگونه ادعا، اعتراض، دعوای حقوقی و شکایت کیفری اشخاص ثالث، مراجع ذی ربط و طرف‌های قراردادی خود مصون نگه دارد. در هر حال کلیه مسئولیت‌های قانونی اعم از حقوقی و کیفری و قر اردادی ناشی از نمایش محتوای دیجیتال بر عهده طرف دوم است.

۷.۲. طرف دوم متعهد است اسناد، مدارک، داده‌ها، مکاتبات اعم از شفاهی و کتبی، طرح‌ها، گزارش‌ها، اطلاعات ذیل کمپین، آمارهای مرتبط با نمایش محتوای دیجیتالی و به طور کلی هر گونه اطلاعات صرفنظر از فرم فیزیکی یا غیرفیزیکی آن‌ها (« اطلاعات محرمانه ») را که به نحو مستقیم یا غیرمستقیم در اثر اجرای این قرارداد از آن مطلع شده و یا به هر نحوی از انحاء بدان دسترسی پیدا کرده است، تا پنج سال پس از پایان، فسخ، انفساخ یا اقاله قرارداد حاضر، کاملاً محرمانه حفظ نموده و از استفاده و افشای آن‌ها در راستای منافع خود و اشخاص ثالث خودداری نماید و اقدامات لازم را جهت جلوگیری از دسترسی، استفاده یا افشای این اطلاعات به‌عمل آورد. در غیر این‌صورت مکلف به جبران خسارات وارده طبق نظر غیرقابل اعتراض کافه‌بازار است و کافه‌بازار حق اقامه هرگونه دعوای حقوقی و کیفری را حتی پس از انقضای مدت این قرارداد برای خود محفوظ نگه می‌دارد. طرفین ضمن عقد خارج لازم توافق نمودند که این بند حتی پس از پایان، فسخ، انفساخ یا اقاله قرارداد حاضر نیز لازم‌الاجرا باقی خواهد ماند.

تبصره : در صورت درخواست کافه‌بازار، طرف دوم می‌بایست فوراً نسبت به معدوم‌سازی کامل و بدون قابلیت بازیابی یا بازگرداندن کلیه اطلاعات محرمانه به کافه‌بازار اقدام نماید و یا حسب مورد مطابق روشی که کافه‌بازار تعیین خواهد کرد اقدامات لازم را به‌عمل آورد.

ماده ۸. امنیت اطلاعات
یکی از اولویت‌های اصلی کافه‌بازار محافظت از داده‌ها و اطلاعات توسعه‌دهندگان و جلوگیری از دسترسی‌های غیرمجاز به آن‌هاست. علی‌رغم تمام رویه‌های ایمنی که کافه‌بازار مطابق با قانون به هنگام انجام موضوع قرارداد اتخاذ کرده است، طرف دوم تأیید و تصدیق می‌نماید که کافه‌بازار مسئولیتی در قبال نقص و عدم کارایی تدابیر امنیتی و فناوری‌های مرتبط نخواهد داشت. بنابراین مقتضی است طرف دوم :

 • از اطلاعات حساب کاربری خود محافظت کرده و آن‌ها را در اختیار اشخاص ثالث قرار ندهد. در غیر این‌صورت مسئولیت هرگونه سوء استفاده از اطلاعات حساب کاربری طرف دوم بر عهدۀ وی خواهد بود و کافه‌بازار هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.
 • رمز عبوری را انتخاب نماید که حتی‌الامکان برای دیگران غیرقابل حدس باشد،
 • پیش از واگذاری پست الکترونیکی (ایمیل)، شماره تلفن و سایر طرق ارتباطی که با آن حساب کاربری ایجاد شده است، هرگونه تغییر در مالکیت را به کافه‌بازار اطلاع دهد. در غیر این‌صورت و در موارد دسترسی اشخاص ثالث (از جمله و بدون قید محدودیت نماینده یا نمایندگان (طرف دوم ) به رمز عبور طرف دوم، تمامی مسئولیت هرگونه استفاده یا سوءاستفاده از حساب کاربری طرف دوم به عهدۀ شخص طرف دوم است و کافه‌بازار هیچگونه مسئولیتی در این مورد ندارد.

ماده ۹. پشتیبانی
توسعه‌دهنده می‌تواند مشکلات و مسائل فنی مرتبط با موضوع این قرارداد را از طریق نشانی الکترونیکی developers@cafebazaar.ir مطرح نماید و کافه‌بازار به نحو مقتضی در این خصوص، پاسخگو خواهد بود.

ماده ۱۰ . فورس ماژور
۱۰.۱. فورس ماژور عبارت است از وقوع هرگونه حادثه خارجی غیرقابل کنترل، غیرقابل دفع و غیرقابل پیش‌بینی که مستند به عمل هیچ یک از طرف‌های قرارداد نباشد از جمله بدون قید محدودیت مشکلات مربوط به سرور و زیرساخت، قطعی و اختلال در اینترنت و خدمات انفورماتیک کشور و یا اختلالات و خسارات ناشی از نقص فناوری‌های امنیتی، سیل، زلزله، آتش‌سوزی، جنگ و دیگر حوادث طبیعی خارج از کنترل که موجب توقف در اجرای قرارداد گردد یا انجام موضوع قرارداد را به تأخیر اندازد. در صورت حدوث فورس ماژور برای هر یک از طرف‌ها، مراتب مزبور باید ظرف مدت حداکثر پنج روز از تاریخ وقوع فورس ماژور کتباً به طرف‌های دیگر اطلاع داده شود. در حالت فورس ماژور هیچ یک از طرفین حق هیچگونه ادعایی نسبت به یکدیگر نخواهند داشت. در صورت عدم اعلام ظرف مهلت تعیین شده کلیه مسئولیت‌ها و جبران هزینه‌ها و خسارات وارده به طرف‌های دیگر بر عهده متخلف از مفاد این ماده است. همچنین در طول مدت تعذر، طرفین موظفند حداکثر تلاش خود را جهت حفظ اقدامات انجام شده و مدارک تولید شده به بهترین نحو مطلوب و با کمترین تأخیر به‌عمل آورند.

۱۰.۲. تصویب قوانین و افزایش قیمت‌ها یا سطح دستمزدها، تورّم، تغییر برابری نرخ ارزها، محدویت‌های ناشی از شیوع بیماری‌های واگیردار و موارد دیگری از این قبیل تحت هیچ عنوان جزو موارد فورس ماژور محسوب نخواهد شد.

۱۰. ۳ . چنانچه مدت فورس ماژور از یک سوم مدت قرارداد حاضر بیشتر شود و یا اجرای قرارداد را به طور کلی غیرممکن سازد، هریک از طرفین می‌تواند قرارداد را فسخ نماید.

ماده ۱۱ . جبران خسارات
چنانچه توسعه‌دهنده به تشخیص کافه‌بازار مرتکب نقض تعهدات خود به موجب این قرارداد شده یا خلاف اظهارات و تاییدات توسعه‌دهنده مشخص گردد یا در هر زمانی مشخص گردد توسعه‌دهنده به نحو مستقیم یا غیرمستقیم مرتکب تقلب شده است، توسعه‌دهنده مکلف به جبران خسارات وارده طبق نظر غیرقابل اعتراض کافه‌بازار است و کافه‌بازار حق اقامه هرگونه دعوای حقوقی و کیفری را حتی پس از انقضای مدت این قرارداد برای خود محفوظ نگه می‌دارد. هرگونه اعتراضی از سوی توسعه‌دهنده در این خصوص یا در خصوص سایر موارد مندرج در این قرارداد، بی‌اثر خواهد بود.

ماده ۱۲. تعلیق و توقف نمایش محتوای دیجیتالی و ویرایش سفارش
۱۲.۱. طرف دوم با پذیرش این قرارداد تأیید و تصدیق می‌نماید که کافه‌بازار می‌تواند هر زمان حسب صلاحدید خود، به هر دلیلی از جمله بدون قید انحصار در موارد ذیل این بند، نمایش محتوای دیجیتالی را معلق یا به طور کلی متوقف نماید و یا قرارداد را به طور یک‌طرفه فسخ نماید، طرف دوم حق هرگونه اعتراض را در این خصوص از خود سلب و ساقط نمود. بدیهی است کلیه حقوق و تعهدات طرفین به موجب این قرارداد تا تاریخ تعلیق یا توقف به قوت خود باقی است.

۱۲.۱.۱. اتمام یا عدم تکافوی بودجه توسعه‌دهنده،

۱۲.۱.۲. مغایرت نمایش محتوای دیجیتالی با معیارها، قوانین و مقررات موضوعه کشور یا قوانین انتشار برنامه‌ها،

۱۲.۱.۳. نقض هر یک از تعهدات مندرج در این قرارداد.

تبصره : تعلیق یا توقف نمایش محتوای دیجیتالی به منزله انصراف کافه‌بازار از مطالبه خسارات و حسب مورد اقامه دعوای حقوقی یا کیفری و سایر حقوق به موجب قانون و این قرارداد نبوده و امکان مطالبه کلیه خسارات وارده به کافه‌بازار به قوت خود باقی است.

۱۲.۲. توسعه‌دهنده می تواند هر زمان نسبت به ویرایش کمپین و یا توقف کمپین از طریق حساب کاربری اقدام نماید.

ماده ۱۳. تغییرات و اصلاحات
بازار مخیر است هر زمان حسب صلاحدید خود، نسبت به هرگونه اصلاح یا تغییر در مفاد این قرارداد اقدام نموده و از طریق حساب کاربری به اطلاع توسعه‌دهنده برساند. مادامی که توسعه‌دهنده موافقت خود را با اصلاحات یا تغییرات اعلام ننماید، کافه‌بازار می‌تواند نمایش محتوای دیجیتالی و دسترسی توسعه‌دهنده به امکانات ویرایش یا افزودن کمپین را متوقف نماید. در این‌صورت توسعه‌دهنده صرفاً امکان دسترسی به گزارش‌های کمپین های گذشته و موجود خود را خواهد داشت.

ماده ۱۴ . اقامتگاه قانونی و مکاتبات
اقامتگاه قانونی و سایر راه‌های ارتباطی (از جمله نشانی پستی، ایمیل و غیره ) همان است كه در مواد ۱ و ۹ قرارداد درج گردیده است. در صورتی‌كه توسعه‌دهنده اقامتگاه قانونی یا سایر راه‌های ارتباطی (از جمله نشانی پستی، ایمیل و غیره) خود را تغییر دهد، باید تغییر یا تغییرات به‌عمل آمده را به کافه‌بازار اطلاع دهد و تا وقتی كه تغییر یا تغییرات به‌عمل آمده به کافه‌بازار اعلام نشده است، کلیه مكاتبات صرفنظر از نوع آن‌ها به نشانی قبلی (اعم از پستی، ایمیلی و غیره) ارسال و دریافت شده تلقی می‌گردد، مگر در مواردی که قوانین لازم‌الاجراء صرفاً روش یا روش‌های معینی را مجاز دانسته باشند.

ماده ۱۵ . قانون حاکم و مراجع حل اختلاف
۱۵.۱. قانون حاکم بر روابط طرف‌ها قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

۱۵.۲. کلیهٔ اختلافات و دعاوی ناشی از این قرارداد و یا راجع به آن از جمله انعقاد، اعتبار، فسخ، نقض، تفسیر یا اجرای آن در ابتدا از طریق صلح و سازش فصل خواهد شد. چنانچه اختلافات مزبور ظرف مدت یک ماه از تاریخ ابلاغ اعلامیهٔ حدوث اختلاف از این طریق حل و فصل نگردد این امر به مرکز داوری اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران ارجاع می‌گردد که مطابق با قانون اساسنامه و آیین داوری آن مرکز با رأی یک نفر داور به صورت قطعی و لازم‌الاجراء حل و فصل گردد. داور علاوه بر مقررات حاکم، عرف تجاری ذی‌ربط را نیز مراعات خواهد نمود.ابلاغ رأی داوری از طریق پست سفارشی خواهد بود. طرفین ضمن عقد خارج لازم توافق نمودند که شرط داوری حاضر، موافقتنامه‌ای مستقل از قرارداد اصلی تلقی می‌شود و و حتی پس از پایان، فسخ، انفساخ یا اقاله قرارداد حاضر نیز حال لازم الاجراء است.

تبصره ۱ : طرفین می‌توانند در هر زمان با تنظیم الحاقیه و یا متمم نسبت به تعیین داور، مرجع داوری و نیز نحوه رسیدگی متفاوتی تراضی نموده و مطابق آن اقدام نمایند.

تبصره ۲ : طریقه ابلاغ رأی داوری از طریق ارسال با پست سفارشی دو قبضه است.

ماده۱۶. نسخ قرارداد
این قرارداد در ۱۶ ماده و تبصره‌های آن در شهر تهران فی‌مابین طرفین مذکور در ماده ۱ وفق مقررات مواد ۱۰ و ۲۱۹ قانون مدنی جمهوری اسلامی ایران و سایر مقررات مربوطه موضوعه ایران منعقد گردید و لازم‌الاتباع می‌باشد و جز در موارد مصرح در این قرارداد یا قانون غیرقابل فسخ است.

پشتیبانی مشتریان